CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Можете да пратите 484 смс пораки дневно?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
МончИ

avatar

Број на мислења : 9
Registration date : 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Можете да пратите 484 смс пораки дневно?   Пет Јан 16, 2009 3:22 pm


Една американска тинејџерка остана без мобилен телефон откако на нејзина
адреса пристигна сметка на 440 страници. На 13-годишната „брбливка“
мобилниот привремено и е одземен.

Американската тинејџерка
најверојатно е рекордер во испраќање СМС - пораки бидејќи за само еден
месец испратила дури 14.528 пораки, што значи 484 дневно, или една на
секои две минути додека била будна.

- Па кога сакам да
зборувам!, беше се што 13-годишната Реjна Хардести им рече на своите
родители откако стигнала телефонската сметка од 440 страници.

Тинејџерката не само што испратила 14.528 пораки, туку толку и примила.

Рејна
призна дека има четворица блиски пријатели со кои постојано разменувала
пораки, а употребата на мобилниот моментално и е забранета.

Извор: ИДИВИДИ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Можете да пратите 484 смс пораки дневно?
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Компјутери и технологија :: Мобилни телефони и телефонија-
Отиди до: