CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Дали тинејџерите знаат што е љубов

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 12:42 pm

Читајќи некои теми и некои мислења на одредени членови, и револтирана од истите ми дојде идеја за темава. Нема да објаснувам што како, туку кратко и јасно ве прашувам сите..
Дали тинејџерите знаат што е љубов?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 12:48 pm

iskreno ne mislam tuku sigurna sum deka ne znaat...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 12:49 pm

hehe pa sekoj od nas ja razbira ljubovta na poseen nacin zavisto od godinite (zboruvam za normalni ne za tie so imaat 25 god a idat so 15-16 god devojki) ama sepak sposobnost za ljubov ama onaa prava ljubov e nad 17-18 pa mozebi i porano zavisi zboram jas kaj nas maskite koga veke ke sozreeme i ke svatime nekoi raboti deka ne odat bas taka kako sto sme mislele nekolku god ama siguren sum deka na 13, 14, 15 god nema ljubov samo zavisnost od nekoj da e pokraj tebe....ama se vo svoe vreme samo treba strplivost i se ke si dojde vo svoe vremei na svoe mesto hehe pozz do site zaljubeni sakajte nema nisto poubavo od toa samo bidete pretpazlivi za da dobiete nesto treba i da vlozite a ne samo da barate no bidete pretpazlivi....
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 2:28 pm

потполно се согласувам со ловер инаку не значи само од возраста дека сваќаат за реална љубов,поточно тинејџерите кај нив е тоа најмалце развиено тоа чуство pirat


Последната промена е направена од Dimce* на Вто Окт 28, 2008 4:01 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 5:33 pm

Како бе така , јас сум тинејџер , и вистиински го сакам едно девојче ( ама вистински )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Чет Окт 23, 2008 7:23 pm

cekaj cekaj bratko imas ti uste mn da ucis za vrski pa da mozes vistinski da znaes sto znaci da sakas a sto znaci nekoj da ti e opsesija i da sakas da si so nego veruvaj ja sum pominal na tvoi godini a i site drugive sto napisale:d pozz do tebe i uzivaj vo najubavite godini:D
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 1:41 pm

Еј мислам дека сите девојчиња до 3-та, 4-та година летаат со паметот..не викам дека и со машките не е така ама женските се...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 2:14 pm

Некој кога ќе каже дека е вистински заљубен а има само 14тина години тогаш се фаќам за глава. Стварно љубовта не е едноставна и така лесно и на такви години ретко може некој вистински да се заљуби
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 2:52 pm

да да тоа е посебно изразено кај девојките помеѓу 14 и 17 години тогаш скоро секоја девојка си летка со паметот многу често по некој многу постар секоја чест има и паметни сто ги одбиваат на културен начин но за жал се повеќе има и машки кои го злоупотребуваат тоа за жал....хехе а гока колу години имаш ти ако не е тајна Very Happy)))
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 2:54 pm

Lover20 напиша:
хехе а гока колу години имаш ти ако не е тајна Very Happy)))
епа во однос на вас сум скоро најмала .. за пола месец 14 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:06 pm

се надевам дека ќе научиш нешто од нашите приказни хехе знаеш како викаат паметниот учи од судбините на тие околу него а будалата цел живот се обидува да ги поправи своите грешки Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:09 pm

Lover20 напиша:
се надевам дека ќе научиш нешто од нашите приказни хехе знаеш како викаат паметниот учи од судбините на тие околу него а будалата цел живот се обидува да ги поправи своите грешки Very Happy
хаха па јас сум пола паметна пола глупа според оваа теорија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:18 pm

neee ne si glupava voopsto nemoj taka super si imas teretska podgotovka samo ti fali malce praksa:D)))
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:47 pm

АЛОООООО ! Контролирајте се малкуцка , дојдени сме овде за забава , совети , а темава кај замина ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:48 pm

Остај ги соте баш интересен муабет се отвори...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 3:49 pm

Маана ми е да скокнам од темата Embarassed . Извинување и се надевам дека ќе можам да се контролирам друг пат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 4:06 pm

уживај гока..не е проблем и малце да се забега но во позитивна смисла
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
MengelE

avatar

Број на мислења : 57
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 10:18 pm

Врска немаш ловер(про еба*). Тоа што ти го збориш е со години 12-13. А 14 ( осмо ) 15 ( прва година ) е веќе друг муабет. Кога ќе ти се допадне некоја во карактер , понашање и тело верувај дека веќе ја сакаш а без разлика дали си 20 или 14-15
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пет Окт 24, 2008 10:47 pm

почнавте да забегувате сите навистина,али во позитивна смислам позз со сите ве сака бато димче* Surprised


Последната промена е направена од Dimce* на Вто Окт 28, 2008 4:02 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Нед Окт 26, 2008 12:01 am

Дали тинејџерите знаат што е љубов? хмм.. интересна тема. Можеби знаат ама многу често погрешно ја сфаќаат? Ако добро се изразив.. тинејџерите можеби само мислат дека се заљубени, а често чувството на зависност од некого го предизвикува тоа мислење. Зборам од искуство... да се биде заљубен е тежок збор...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Нед Окт 26, 2008 12:15 pm

MengelE напиша:
Врска немаш ловер(про еба*). Тоа што ти го збориш е со години 12-13. А 14 ( осмо ) 15 ( прва година ) е веќе друг муабет. Кога ќе ти се допадне некоја во карактер , понашање и тело верувај дека веќе ја сакаш а без разлика дали си 20 или 14-15

сепак не се согласувам со тебе никогаш не можес да ги споредиш очекуањата зелбите и потребите на девојка или дечко од 18 и 15 години...зошто една од најбитните работи е искуството а од тука е и способноста на донесување одлуки кои се за нивно добро и низа други работи кои со тек на време стануваат јасни, со секое ново искуство разочарување....
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Вто Окт 28, 2008 2:27 am

еј без многу кавги ајде насмејте се,инаку јас ни сега незнам и не разборам со е тоа права љубов,само сакам да имам некој покрај мене хахах не му ја мислам многу за иднината или да мислам уште од сега за жена,затоа што животот е краток и незнаеш утре што те чека,затоа изнаишивејте си lol! како мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Вто Окт 28, 2008 11:25 pm

hehe nie si zivurkame be bratko hehe i nikoj od nas ne znaa mn raboti mn raboti treba da se ucat....eheee uste cel zivot e pred nas samo zdravje i poveke vakvi formi da spodelime po nekoe iskutvo ke bide super......
Вратете се на почетокот Go down
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Нед Ное 23, 2008 11:14 pm

абе сто пати реков 15 годишна лета со паметот не викам дека и машките не летаат ама женските посебно..

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   Пон Ное 24, 2008 10:38 pm

летаме летаме има време долг живот пред нас и ќе слетаме некогаш па веќе нема да можеме да летнеме. Подобро сега да летнеме отколку подоцна во животот да надоместуваме Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали тинејџерите знаат што е љубов   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали тинејџерите знаат што е љубов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Љубов и секс-
Отиди до: