CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 ДР Конго го смени ставот за името

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: ДР Конго го смени ставот за името   Чет Окт 23, 2008 12:58 pm

Демократска Република Конго, под притисок на Поранешна Отоманска Покраина Грција, го смени ставот за уставното име на Македонија, и во иднина ќе ја користи привремената референца.
Истиот извор објави факсимил од заедничката изјава на министерствата за надворешни работи на Поранешна Отоманска Покраина Грција и ДР Конго, во која се вели дека „се додека трае процесот за решавање на спорот за името“, ДР Конго ќе и се обраќа на Македонија со привременото име и тоа „како во меѓународните, така и во билатералните односи“.
Електронските медиуми објавија официјална информација од мексиканското МНР, со која се потврдува промена на ставот за името и на Мексико.
Претходно, македонското МНР соопшти дека било известено дека нема измени на позицијата на Мексико за уставното име и очекува и случајот со ДР Конго да биде уште еден „издишан балон“ на грчките шпекулации.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: ДР Конго го смени ставот за името   Пет Окт 24, 2008 2:43 pm

Па грците ќе извршат притисок врз целиот свет
така е кога немаме салам политичари да ја чуват нашата земја
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 24
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: ДР Конго го смени ставот за името   Нед Окт 26, 2008 2:10 am

Бидна што бидна, тој воз замина, да гледаме барем другите земји да не се премислат!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: ДР Конго го смени ставот за името   Нед Ное 16, 2008 8:59 pm

хаха имаш право али не верувам дека ке се премислат ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ДР Конго го смени ставот за името   

Вратете се на почетокот Go down
 
ДР Конго го смени ставот за името
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Свет-
Отиди до: