CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Чет Окт 23, 2008 12:59 pm

Полицијата не ја демантира вчерашната вест во „Време“ дека изминатава година во два наврати бил загрозен животот на премиерот Никола Груевски. И денеска официјалниот став е изјавата на Гордана Јанкуловска за вчерашното издание на весникот „Време“:
„Не можам да коментирам за такви случаи поради чувствителноста на материјата“, изјавила министерката за весникот.
Претходникот на Груевски, Владо Бучковски, вели дека од безбедноста не треба де се собираат ситно популистички поени.


„Сето ова мене ми изгледа, сите информации кои проструија низ јавноста, како желба на безбедносни структури да искористат такви информации за дневно политички цели“, изјави Владо Бучковски, поранешен претседател на Влада.
Правни експерти за А1 коментираат дека обид за атентат врз првиот човек на Владата е и државен удар, посебно кога станува збор за закана од друга земја. Тоа според нив значи загрозување на суверенитетот на Македонија.
Зошто за таков сериозен инцидент никој кривично не одговара? И зошто обезбедувањето на денот без автомобил му дозволило на Премиерот пешки да оди од дома до работа, во услови кога постоеле така сериозни закани?
Во поновата историја македонските политичари често биле мета. Глигоров преживеа атентат за кој се уште нема обвинети, но е поднесена кривична пријава за непознат сторител.
Во мај годинава гевгеличанецот Благој Ризов заработи кривична пријава за загрозување на безбедноста, поради тоа што испрати писма до кабинетот на претседателот Црвенковски и премиерот Груевски со заканувачка содржина.
И Сребра Тодевска која го испрска со вода Киро Глигоров во времето кога беше претседател, беше кривично гонета.
За време на кризата беше пукано и кон кабинетот на тогашниот претседател Трајковски. Сторителот кривично одговараше.
Но, во последниве две години сериозни закани остануваат нерасветлени. Терористичкиот напад врз Владата кој драматично го обелодени Боцевски нема завршница, а МВР не обелоденува дали и кои криминални структури и која соседна земји планирале заговор против премиерот Никола Груевски.
Досега кривична пријава нема.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Пет Окт 31, 2008 1:37 pm

Кој смее да го чепка Никола? хаха

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Пет Окт 31, 2008 1:54 pm

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Саб Ное 01, 2008 1:38 pm

Така Е!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Саб Ное 01, 2008 1:39 pm

ејјј вмровци сте биле хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   Саб Ное 01, 2008 1:40 pm

хехехе така ами како! SmileSmileSmile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Имало ли обид за атентат на Груевски? И зошто нема уапсени?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Македонија-
Отиди до: