CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Вандализам - скршена спомен плочата кај Карпалак

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Вандализам - скршена спомен плочата кај Карпалак   Чет Окт 23, 2008 12:59 pm

Скршена е плочата посветена на загинатите припадници на АРМ поставена на автопатот Тетово - Скопје кај Карпалак.
Парчиња од неа се расфрлани крај патот. Од Министерството за внатрешни работи велат дека увидна екипа е излезена на теренот, местото е фотографирано и се работи на пронаоѓање на сторителите.
Спомен плочата беше поставена на 8. август годинава од претставници на Министерството за одбрана, при одбележување на седумгодишнината од загинувањето на 10. припадници на АРМ од Прилеп и прилепско, во конфликтот во 2001. година.До кога ли ќе се дешава ова.... ова го нема никаде...... срамота!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Вандализам - скршена спомен плочата кај Карпалак   Пет Ное 07, 2008 12:53 pm

Не бе ова...ова го нема нигде ти давај му права тој на глава ке ти скока па усте ке ги кршат и спомениците што ги поставуваме. Абе јас знам како може да се реши тоа нека стаат еден снајперист таму и кој ке дојде да ја крши плочата куршум у чело. Епа после следниот ке размисли дали да ја крши..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Вандализам - скршена спомен плочата кај Карпалак
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Македонија-
Отиди до: