CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Дали владата не лаже?

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Дали владата не лаже?   Чет Окт 23, 2008 1:02 pm

Факти :
-дефицитот во трговската размена расте , а владата покажува пораст на бруто национален производ
-нема преговри за европска унија
-расте државниот административен апарат
- лоша надворешна политика
- медиуми независни готово и да нема
- нема инвестиции
- нема визни олеснувања
- стопанството е повторно закочени
- нема пари во оптек
- двоцифрена инфлација
Дали лажат по медиумите со рекламни спотови , искривувајки ја реалноста , во стварност којзнае што ни се случува ??????
Вашето мислење .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали владата не лаже?   Пет Окт 24, 2008 1:55 pm

Друже сеа ќе ти кажам..сите крадат и исто гомно се сите партии можам слободно да кажам..и сдсм сега дрпаат пари но малце им се и затоа сакаат на власт да бидат така да додека самиот народ не се освести и додека не застане на нозе да се бори против неправдината вака ќе биде..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали владата не лаже?   Пет Ное 07, 2008 1:14 pm

една работа. се додека има овци ке има и волна факт. проблем во Македонија е тоа што ке дојде едната партија Вмро или Сдсм ке краде 4 години па ке замине во опозиција и тогаш ке почне да лажат ние кога ке дојдеме ке направиме тоа,она .... никогаш и народот всушност заборава дека истите тие пред 4 години краделе, не довеле до питачки стап и пак ке гласа за нив и еве веке 18 години си играме т.е. си играат со нас.. Проблем е тоа што во Македонија никако да дојде вистинскиот човек на власт...

Но една е разликата мегу Вмро и Сдсм Вмро краде ама барем не ни го продава нашето знаме, име , идентитет и сл.

Најискрено јас сум симпатизер на Вмро ама после ова сега што направи со сите овие закони преку нок донесени ке гласам за некоја помала македонска партија на пример ТМОРО ВЕП или некоја друга бидејки никогаш не биле на власт па можеби треба и они да дојдат па малку да крадат досадно е се исти партии SmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дали владата не лаже?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали владата не лаже?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Македонија-
Отиди до: