CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети   Чет Окт 23, 2008 1:02 pm

Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети
Скопје /20/05/ 17:00
Трагични последици ќе имаше за Македонија ако се случеше најлошото при атентатот врз лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Ова го наведе поранешниот албански премиер и пратеник од опозиционите социјалисти Пандели Мајко, во емисијата Контраст на Телевизија Алсат.

Мајко изрази зачуденост што „македонските партии го истретираа како нешто вообичаено атентатот врз лидерот на најголемата албанска партија во Македонија”.

„Ако се случеше најлошото, овој атентат да имаше трагични последици, тоа ќе беше почеток на крајот на постоењето на македонската држава” изјави Мајко.

Тој наведе дека политичките претставници на Албанците во Македонија „не треба да дозволат да бидат дел од играта на другата страна”.

„Кога велам другата страна не мислам само на премиерот Никола Груевски, тука ги имам предвид и претставниците на другите институции во Македонија кои на овој или оној начин се трудат Албанците да ги претворат во нивни играчки за да дојдат на власт” оцени екс премиерот на Албанија, Пандели Мајко во интервју за ТВ Алсат./крај/ег/

http://www.makfax.com.mk/look/novina...3&NrSection=10
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети   Нед Окт 26, 2008 2:16 am

О леле мајко па од овој веќе...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети   Сре Ное 05, 2008 11:44 am

навистина да те здоболи глава,овој кога зборува некои непромислени работи хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 28
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети   Чет Ное 06, 2008 11:34 pm

Еј дај боже да го средеа ама никако не се раѓа некој син на мајка да му каже каде му е местото. Ама не се секирајте има време Smile

Секој што ке посегне по македонската земја кога тогаш ке изгори.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пандели Мајко – Крај за Македонија, ако успееше атентатот врз Ахмети
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Македонија и свет :: Политика и вести :: Македонија-
Отиди до: