CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Рап / Хип-Хоп

Go down 
АвторПорака
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Рап / Хип-Хоп   Чет Окт 23, 2008 1:21 pm

Еве за тие што го сакаат рапот како музика, да кажат СЕ што знаат за рап, колку долго слушаат, каков вид на рап сакаат, кои артисти или групи од македонската или странската рап сцена ги сакаат. Ако имате своја група или ако сте поединец кој се занимава со правење на рап музика, кажете и пратете некој линк да слушниме нешто.
За тие што не се рапери а слушаат рап музика нека пишат исто. Исто така и тие што не ја сакаат и не ја слушаат нека пишат, нема да се лутиме Very Happy.
Eдноставно ме интересира колку знаете околу рапот во Македонија и општо, колку слушате и (не)сакате рап.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Саб Окт 25, 2008 12:50 pm

Еминем после четири години се враќа на сцената и тоа со нова песна која мислам дека се вика „I'm Having a Relapse“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 25
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Саб Окт 25, 2008 12:53 pm

куууууЛ беше мој омилен рапер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Нед Окт 26, 2008 2:38 am

Тони Зен од македонскиве...стварно има добри рапови Wink

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
dj_Feuerberg

avatar

Број на мислења : 42
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Вто Ное 04, 2008 3:15 pm

ok ova mi e isto omilena muzika...ali ne obozavam mn.anglisko...osven eminem i neso od INC...a inace..domasno i ex-yu:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Чет Ное 27, 2008 12:22 am

50 Cent: “Не брзам за да го објавам албумот“50 Cent ја објави одлуката за одложувањето на албумот за 2009 година,
бранејќи се со креативни аргументи. Иако многумина го обвинуваат дека
тој го одложува албумот поради тоа што песните не се доволно добри, 50
Cent потврдува дека причината е од креативна природа.

Тој
вели дека одлучил да го одложи албумот бидејќи има премногу работи кои
што сака да ги понуди на јавноста, но и дека му е потребно време за да
го сними сето тоа што моментално сака да го реализира.

Станува
збор за албумот “Before I Self-Destruct“, кој што требаше да се појави
до крајот на оваа година, но според последните вести, албумот ќе се
појави во 2009 година.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Тейка

avatar

Female Број на мислења : 18
Age : 22
Локација : Sofia, Bulgaria
Registration date : 2008-11-27

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Чет Ное 27, 2008 3:55 pm

Аз също харесвам рапа. Ама напоследък много комерсиална музика стана. Любими изпълнители са ми Eminem ( има смислени текстове) и Snoop Dog. afro
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Сре Дек 03, 2008 2:26 pm

[G]irL4[E] напиша:
Тони Зен од македонскиве...стварно има добри рапови Wink

ај и на овој форум да пројадам го*на за фенот. тони фен не е рапер.
уметноста во рапот не е да се пуваш пред камера и да се фалиш колкав фраер си. тоа шо тони го прави е чил аут (или така некако).
би кажал и два збора за чврчак кој исто така не е рапер (беше у време кога беше актуелен со албумот и повторно сам) него мајмунче (Wink) кои има пари и не знае шо да праи со нив па ај ќе “рапува“. такви квази рапери у државава, па и во светов има многу.
рап и хип-хоп културата е нешто сосем друго. во песните се опејува ср*њето кое ни се случува, проблемите и слично. од балканов асални рапери се САФ, едо маајка, френки, београдки синдикат, легијата, марчело и некои поситни риби Wink
ај доста од мене, нареден час по рапологија повеќе Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Вто Дек 09, 2008 3:23 pm

@ viktor

Те поддржувам во сето тоа што го рече. Но мислам дека Врчак и не е баш толку гола вода. Не велам дека е нај нај ама отскокнува малце од другите македонски „рапери“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Вто Дек 09, 2008 3:48 pm

Go Ka напиша:
@ viktor

Те поддржувам во сето тоа што го рече. Но мислам дека Врчак и не е баш толку гола вода. Не велам дека е нај нај ама отскокнува малце од другите македонски „рапери“
абе типацот има талент, го докажа тоа со првиот албум (И Повторно Сам), но сепак во полседно време песните кои ги прави не се она правото кое што навистина вреди и се почитува во овој стил на музика Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   Вто Дек 09, 2008 4:08 pm

viktor_mak напиша:

абе типацот има талент, го докажа тоа со првиот албум (И Повторно Сам), но сепак во полседно време песните кои ги прави не се она правото кое што навистина вреди и се почитува во овој стил на музика Wink
да и можеби со овие песни не го искажува неговиот квалитет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Рап / Хип-Хоп   

Вратете се на почетокот Go down
 
Рап / Хип-Хоп
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: