CoolZone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Обвивка за ново CD Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Обвивка за ново CD Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Обвивка за ново CD Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Обвивка за ново CD Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
[G]irL4[E] (1887)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
Иво (711)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
@komita@ (690)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
Ane (624)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
S0tE (547)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
Dimce* (431)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
Plavuska (394)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
viktor_mak (180)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 
ivan4e (111)
Обвивка за ново CD Vote_lcapОбвивка за ново CD Voting_barОбвивка за ново CD Vote_rcap 

 

 Обвивка за ново CD

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
Go Ka

Female Број на мислења : 2188
Age : 25
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

Обвивка за ново CD Empty
ПишувањеПредмет: Обвивка за ново CD   Обвивка за ново CD Icon_minitimeСаб Дек 13, 2008 12:52 am

Ексклузивно: Фановите од регионот ја избираат обвивката за новото CD на Тоше Проески

За нешто повеќе од еден месец, на 25. јануари 2009-та година, на денот кога е роден легендарниот македонски пејач Тоше Проески, ќе се роди и неговиот прв и за жал последен албум наменет за светскиот пазар. CD-то The Hardest Thing во исто време ќе биде објавено во шест земји – Македонија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Словенија и Црна Гора, а до лето следната година и во бројни европски земји.

Но, без оглед што Тоше ги одработи сите напорни снимања во Ирска, на Јамајка, во Лондон и Стокхолм, за жал не успеа да стави шлаг на тортата и да одбере обвивка за својот албум наменет за светскиот музички пазар, за кој потроши стотина последни работни часови од својот живот.

Со дозвола на Меѓународната фондација која го носи името на Тоше, менаџерката Љиљана Петровиќ и продукцијата Award решија одлуката за избор на каверот за тој албум во потполност да ја препуштат на верната публика и многубројните фанови на Тоше.

Предлог 01.
Обвивка за ново CD 83D8DE9D313A394782CF73C27E1C943F

Предлог 02.
Обвивка за ново CD 7CB5D7DDC1A8F940969E27B3FB3235C9

Предлог 03.
Обвивка за ново CD 9C89DC4A31DE1F449D033962FF8170BA

Предлог 04.
Обвивка за ново CD 617B0FD2084B914FBDB33B5575B24731

Гласот на Тоше секогаш беше пресуден во изборот на обвивка за неговите албуми. За жал не го доживеа излегувањето на најважното CD во кариерата, па решивме гласот на Тоше, во изборот на обвивката, да го отстапиме на неговите фанови и почитувачи на неговото дело, бидејќи благодарение на нив, тој и понатаму преку своите песни живее во стотина илјади домови – вели Љиљана Петровиќ.

Предложените идејни решенија за обвивка за албумот од среда, 10. декември во 10 часот ќе бидат ексклузивно објавени на по еден одбран портал во неколку земји, во кои Тоше ги полнеше концертните простори. Честа македонските фанови да го изберат идејното решение ја имаат посетителите на MMM.com.mk. Во Хрватска тоа им е овозможено на читателите на еден од највлијателните тамошни портали – Index.hr, додека во Словенија таа чест им припаѓа на посетителите на Siol.net и Planet.si. Во Босна и Херцеговина изборот падна на web-порталот Sarajevo-x.com, а во Србија ќе гласаат посетителите на Svetplus.com.

Читателите на порталите, верната публика на Тоше и неговите многубројни фанови, ексклузивно ќе можат да ги видат сите четири предложени идејни решенија, од кои едно ќе биде избрано за обвивка на последниот албум на Тоше. Својот глас за еден од предлозите ќе можете да го дадете на нашата анкета, а подолу во текстот, во делот предвиден за коментарите, ќе можете да оставите своето размислување, пофалба и критика.

Кога ќе се збројат гласовите од сите портали, ќе падне одлука која обвивка на 25-ти декември ќе замине на печатење.

Сигурна сум дека на Тоше идејата неговата публика активно да учествува во создавањето на неговиот албум, многу би му се допаднала. Одбраниот кавер на накој начин ќе претставува подарок од неговата публика за неговиот 28-ми роденден, кој би го прославил на 25-ти јануари.

Тој ден, албумот The Hardest Thing ќе се најде на пазарот во шестте земји од регионот, а во поголемите градови во Македонија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина и Словенија ќе осамнат 500 билборди.

Тоа е подарок за споменот на Тоше од сите нас, кои ја имавме честа да соработуваме со него – кажа Љиљана Петровиќ.

Важно: Гласањето е отворено до 20-ти декември 2008-ма!

Вашиот глас за еден од четирите предлози дајте го во АНКЕТАТА која се наоѓа http://www.mmm.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Ane

Ane

Female Број на мислења : 624
Age : 23
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

Обвивка за ново CD Empty
ПишувањеПредмет: Re: Обвивка за ново CD   Обвивка за ново CD Icon_minitimeПон Дек 15, 2008 9:49 pm

јас ги видов и мислам дека првиот предлог е најдобар
Вратете се на почетокот Go down
 
Обвивка за ново CD
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Нашиот ангел Тоше :: Живот-
Отиди до: