CoolZone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Вицеви Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Вицеви Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Вицеви Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Вицеви Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
[G]irL4[E] (1887)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
Иво (711)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
@komita@ (690)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
Ane (624)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
S0tE (547)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
Dimce* (431)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
Plavuska (394)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
viktor_mak (180)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 
ivan4e (111)
Вицеви Vote_lcapВицеви Voting_barВицеви Vote_rcap 

 

 Вицеви

Go down 
АвторПорака
Иво
Админ
Админ
Иво

Male Број на мислења : 711
Age : 30
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeСре Окт 22, 2008 8:09 pm

Тука ќе можете да ги споделите вашите вицеви со нас..јас почнувам..
Двајца пијани на улица фаќаат поп, го качуваат на покривот на една зграда и го фрлаат. Се расплескува попот на земја, а едниот пијаница коментира:
- Ти реков јас дека не е Бетмен. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://coolzone-mk.aforumfree.com
Dimce*

Dimce*

Male Број на мислења : 431
Age : 32
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 2:33 pm

Си биле Македонец, Грк и Французин и отишле во хотел да спијат. Секој спиел во посебна соба и наеднаш кај Гркот на врата тропа некој и влегол и рекол јас сум духот со модрото око и Гркот се уплашил и се фрлил од прозор. Потоа некој чукнал на врата кај Французинот и влегол и рекол јас сум духот со модрото око и Французинот се фрлил од балкон и на крај духот влегол кај Македонецот и рекол јас сум духот со модрото око и Македонецот му рекол море мрш надвор да не ти го помодрам и другото око. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://dime-top.hi5.com
beam

beam

Број на мислења : 31
Registration date : 2008-10-21

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 10:05 pm

Стар човек оди во банка и вели:
- Дајте ми пиво.
Госпоѓицата што седи на шалтер збунето:
- Господине, ова е банка.
- Знам де зато идам, в продавница е две банки
Вратете се на почетокот Go down
beam

beam

Број на мислења : 31
Registration date : 2008-10-21

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 10:05 pm

Четири женски чуда:
- Се навлажнуваат без вода.
- Даваат млеко без да јадат трева.
- Крварат без да се пресечат.
- Зборуваат и кога никој не ги прашува.
Вратете се на почетокот Go down
beam

beam

Број на мислења : 31
Registration date : 2008-10-21

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeЧет Окт 23, 2008 10:06 pm

-Си било некое глувче и заминало во аптека да купи аналгин.
-Тогаш сестрата му вика да го пакувам или во кеса ке го носиш.
-Глувчето: Сестро ке го тркалам
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:33 pm

Разговараат две плавуши:
- Да видиш што сум открила, ја гледаш онаа коцка на ѕидот? Притисни ја. (се пали светло).
- Како си открила такво нешто, то е феноменално откритие.
- Ма не тоа, притисни пак (се гаси светлото).
- Па каде исчезна?
- Е тоа сум открила. Го отвора фрижидерот и вели:
- Еве го овде.
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:33 pm

8000 плавуши организирале конвенција под наслов "Плавушите не се глупави". На конвенцијата присуствувале делегати од различни области со цел да се уверат дека Плавушите не се глупави...
Лидерката: Се собравме овде да докажеме дека Ние не сме глупави, и убедена сум дека ќе ви го докажеме тоа. Повикува една плавуша да се качи на бината и ја прашува:
-Колку се 15 плус 15?
После 30 секунди плавушата одговара:
-18 - одговара плавушата.
Разочарување во салата, сите 8000 плавуши станале и почнале да викаат:
- Дадете и уште една шанса, дадете и уште една шанса.
По мала пауза делегатите одлучиле да и дадат уште една шанса.
Лидерката го поставува второто прашање:
- Колку се 5 плус 5?
После 20 секунди:
- 76 - одговара плавушата.
Повторно цела сала во еден глас.
- Дадете и уште една шанса, дадете и уште една шанса.
Делегатите побараа пауза од еден саат за да се договорат. По долго натегање делегатите одлучиле да и дадат последна шанса.
Лидерката го поставува последното прашање:
- Колку се 2 + 2 ?
По 10 секунди:
- 4 - одговара плавушата.
Делириум во салата, сите 8 000 плавуши станаа од столчињата ги кренаа рацете горе и извикаа во еден глас:
- Дадете и уште една шанса, дадете и уште една шанса.
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:35 pm

-Мамо, мамо, ќе ми купиш велосипед за роденден?
-Не сине, што ќе ти е, ти имаш инвалидска количка.


Што е сличноста помеѓу баба и пиво?
- И двете се добри кога се ладни!


Еден ден кога мајката си дошла од работа детето и рекло:
- Мамо, мамо бато се обесил во кујната!!!
Мајката почнала да плаче, но синот им рекол:
- АПРИЛИ-ЛИ се обеси во дневната.
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:36 pm

Што е погрозно од две бебиња во еден контињер?
-Едно бебе во два контињера!!!


Бабичка гледа како некое дете пие пиво и пуши трава во некој парк. Му приоѓа и му вели:
- Синко не си на школо ова време?
- Стара ај не дави имам само шест години!!!


Докторот му вика на пациентот
- Леле, имаш гангрена на ногата. Ќе мора да ти ја одсечеме.
- Во ред докторе, само да преживеам.
По операцијата докторот му вика
- За тебе имам една добра и една лоша вест.
- Кажи прво лошата.
- Сме ти отсекле погрешна нога.
- А добрата?
- Воопшто си немал гангрена!!
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:36 pm

Оди дедо мраз оди во болница кај што децата таму немаат или раце или нозе... И им дели колачиња.
На едно дете му вика- ″Ајде да ги видиме рачињата дали се чисти!″ Арно ама детето немало раце и не можело да му ги покаже.
И дедо мраз му вели- ″Еее ако нема рачиња- нема ни колачиња!″
Вратете се на почетокот Go down
milan

milan

Male Број на мислења : 23
Age : 29
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 5:39 pm

-Си оди дома некое девојче , и го гледа татко си како и го става на слугинката од назад.

Веднаш девојчето отишло кај мајка си и и кажало што се случило дента , откако мајка и ја исчушала и рекла на керката :
-Вечерва кога ке дојдат сите гости на вечера ти ке кажеш што направи татко ти денеска!
-Се собрале вечерта сите фамилијарно и девојчето рекло :
-Знаете ли вие што се случи денеска кај нас дома?
-Сите ја гледаат и ја прашале во еден збор , што?
-Денеска тате и го стави на слугинката од назад она ,она ... како се вика мамо она тебе поштарот што ти го стави во устата?
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
[G]irL4[E]

Female Број на мислења : 1887
Age : 27
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 8:40 pm

Цитат :
Бабичка гледа како некое дете пие пиво и пуши трава во некој парк. Му приоѓа и му вели:
- Синко не си на школо ова време?
- Стара ај не дави имам само шест години!!!

хахххахухухаха стварно е јако ова Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
S0tE

S0tE

Male Број на мислења : 547
Age : 27
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Окт 26, 2008 8:40 pm

ААААААААХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА !!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://sotezs7.hi5.com
ivana

ivana

Female Број на мислења : 48
Age : 29
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeНед Ное 02, 2008 5:26 am

хехехехе ставрно ме изнасмеавте со вицовиве ама мене не ме бива за вакви работи еххех позз
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

Dimce*

Male Број на мислења : 431
Age : 32
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 11:35 am

Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:

Бабата си мисли:
- Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...

Плавушата мисли:
- Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...

Гркот мисли:
- Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...

Македонецот мисли:
- Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го рашамарам Грков!


lol! sunny
Вратете се на почетокот Go down
http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
Go Ka

Female Број на мислења : 2188
Age : 25
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 3:22 pm

Dimce* напиша:
Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:

Бабата си мисли:
- Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...

Плавушата мисли:
- Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...

Гркот мисли:
- Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...

Македонецот мисли:
- Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го рашамарам Грков!
lol! sunny

Така македонче ... шамарии нека летат
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

Dimce*

Male Број на мислења : 431
Age : 32
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 10:39 pm

нема лабаво гока,нема трте-мрте pirat
Вратете се на почетокот Go down
http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
Go Ka

Female Број на мислења : 2188
Age : 25
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeСре Ное 05, 2008 11:19 pm

Dimce* напиша:
нема лабаво гока,нема трте-мрте pirat
абе ајде кога сме толку патриоти зошто не се согласувате со мојот предлог .. па да бидеме корисни патриоти ( за јутуб мислев )

Влегува еден маж во автобус и го прашува возачот: - Дали се плаќа за цвеќе ?
А возачот му вели: - НЕ. Тогаш мажот се свртува кон жената и вели: РУЖО ВЛЕГУВАЈ!
Вратете се на почетокот Go down
Ane

Ane

Female Број на мислења : 624
Age : 23
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeПет Ное 14, 2008 11:38 pm

ни мене не ме бива за кажувае вицеви,ама ај ке кажам еден
-Се шетале две нули на улица и сретнале осмица.И едната нула и вика на другата:Види ја шмизлава се врзала со каиш..
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
[G]irL4[E]

Female Број на мислења : 1887
Age : 27
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeПет Дек 26, 2008 12:36 am

Влегува човек во банка и вели:
- Слушај мори! Сакам да отворам сметка во оваа глупава банка.
- Г-не, Ве молам да не употребувате ваковјазик.
- Слушај мочло! Сакам да отворам сметка, а неда слушам некоја гдотија како ми држи предавања.
На оваа службеничката збеснува и го вика одговорниот:
- Повелете г-не. Во што е проблемот - прашува тој.
- Сакам да отворам сметка во банкава, ама не можам од оваа овцава овде.
- Г-не, Ве молам однесувајте се пристојно! - вели шефот.
- Јас само сакам да го ставам во одвратнава банка милионот евра што го добив на лото.
- И оваа глупачава Ве нервира?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
@komita@
Модератор
Модератор
@komita@

Број на мислења : 690
Age : 30
Registration date : 2008-10-27

Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitimeПет Дек 26, 2008 11:53 am

Дошол полицаец на увид во ограбен стан. Поминал покрај големото огледало во претсобјетои рекол .. ОООо колегата веке пристигнал. Razz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вицеви Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вицеви Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Хумор :: Шеги :: Вицеви-
Отиди до: