CoolZone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Љубовни текстови Icon_minitimeЧет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Љубовни текстови Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Љубовни текстови Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Љубовни текстови Icon_minitimeСре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
[G]irL4[E] (1887)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
Иво (711)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
@komita@ (690)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
Ane (624)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
S0tE (547)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
Dimce* (431)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
Plavuska (394)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
viktor_mak (180)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 
ivan4e (111)
Љубовни текстови Vote_lcapЉубовни текстови Voting_barЉубовни текстови Vote_rcap 

 

 Љубовни текстови

Go down 
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
Go Ka

Female Број на мислења : 2188
Age : 25
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeПет Окт 31, 2008 6:47 pm

Кога ќе ви дојде мотивација веднаш седнете на компјутерот и напишете ни овде барем еден стих откинат од вашето срце.
И ако имате веќе нешто напишано од поодамна поставете го овде и ние ќе коментираме Wink
Вратете се на почетокот Go down
Dimce*

Dimce*

Male Број на мислења : 431
Age : 32
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeПет Окт 31, 2008 6:58 pm

Заминав од тебе без збор,мислејќи дека така ќе биде подобро за нас двајцата,но сега гледам дека сум згрешил Crying or Very sad и се надевам дека ќе ми простиш барем еден ден за тоа што заминав без позз Razz
Вратете се на почетокот Go down
http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
Go Ka

Female Број на мислења : 2188
Age : 25
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeПет Окт 31, 2008 7:08 pm

Љубовта е сила, љубовта е дар. Љубејќи сум на крила со светол сјај. Љубејќи сум ко срамежливо сонце што не престанува везден тебе да те грее
хахах Smile дефинитивно најглупаво нешто што го имам напишано
Вратете се на почетокот Go down
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
[G]irL4[E]

Female Број на мислења : 1887
Age : 27
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeСаб Ное 01, 2008 2:50 pm

Трепери срцето мое

Ѕвездената вечер лесно го
покри темното небо.
Појас од ситни светкави ѕвезди
трепери над мене.
Седам на тревата уште од зајдисонце
чекајќи да се појават ѕвездите,
во една од нив можеби повторно
ќе го видам твојот прекрасен поглед
кој засекогаш си врежа место
во моето младо срце.
До сега го благословував
денот кога те видов.
Тоа беше тивко,
дури нечујно поминување покрај мене,
но иако беше тивко,
јас го почувствував твојот чекор,
се свртев и ни се сретнаа погледите.
Твојата насмевка блескаше на сонцето.
Посакав да сум сонце и
секој ден да ти го галам лицето со моите зраци.
Да се будам во твоите очи
и да заспивам во твојата насмевка.
И затрепери тогаш срцето мое
како ситно пролетно лисје на млада бреза.
Чудесен сјај ми сјаеше в очи,
гореше лицето мое,
како од возбуда,
но, дали само возбуда тоа беше?
Ти се насмевна
и продолжи со својот одмерен чекор
да ги сечеш улиците,
а јас останав да те чекам
и да копнеам повторно да те видам.
До сега оваа средба ја благословував,
а сега-ја проколнувам!
Ја проколнувам затоа што
од тогаш наваму немам мир.
Во секое зајдисонце ја гледам
твојата насмевка,
секоја вечер твојот лик
сокриен во најсветлата ѕвезда
го осветлува моето лице.
Го проколнувам затоа што
додека моето срце трепери
надевајќи се дека повторно ќе те сретне,
лузната на заборавот сигурно
веќе одамна ме избришала од твоето срце.
Го проколнувам затоа што
додека ти пловиш низ океанот
на одамна заборавените погледи
и ги слушаш звуците на харфата
кои свират за еден одамна заборавен поглед,
мене секој ден ми се крши
дел од срцето
и иако скршено на илјадници делови,
тоа сеуште трепери
и секој дел подеднакво
се распрснува при секоја помисла на тебе.
Го проколнувам затоа што
при секоја помисла на тебе
моето лице гори
и чувствувам дека срцето
ќе ми излета од градите,
додека ти подаруваш
скришни погледи на трето лице.
Го проколнувам затоа што
додека јас копнеам
да ги почувствувам твоите цврсти раце
над моите раменици,
истите тие раце галат нешија руса коса.
И, така ќе остане засекогаш!
Сепак, јас сум сонце,
а ти ѕвезда.
Јас ќе те галам со своите зраци,
ќе те будам секое утро
и ќе те тешам кога некој ќе го скрши твоето срце,
а ти ќе ми го осветлуваш прозорецот
во ноќните часови
и ќе ми ги бришеш солзите
кои долго време ќе капат од очите
кои те гледаат во секоја воздишка на вечноста.
Ти ќе ја красиш ноќта а јас денот,
но нашите погледи
никогаш нема да се сретнат.
Ти ќе живееш во твој а јас во мој свет
и така-ќе остане засекогаш!
Од таа средба остана само еден спомен,
спомен на трепет на
едно младо срце кое
никогаш нема да те заборави.
Ти, продолжи во животната патека
со истите чекори како тој ден
и изгради го твојот живот,
но барем еднаш, сети се,
дека некогаш имало
едно срце кое треперело за тебе!


by magdalena

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
tamaraБрој на мислења : 41
Registration date : 2008-11-08

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeНед Дек 14, 2008 1:07 am

Pobaraj me vo tvoite gradi

Koga nocta tivko ce zaspie
i mesecinata ce zazvoni vo tvoite sni
pobaraj me pomegu zaspanite zvezdi
Koga denot ce se rodi i sonceto ce te pomiluva
po razgolenite gradi
pobaraj me vo tvoite izminati dni

Pobaraj me sigurno ce me najdesh
A ako posakash da me vidish
pobaraj me vo tvojata nasmevka
ne zaboravaj deka jas sum tvojata senka

A koga ce posakash da me slushnesh
pobaraj me vo pesnite na slepiot
napishani za tebe
A ako i tamo me nema zastani i poslushaj dali seushte cukam vo tvoite gradi
Вратете се на почетокот Go down
tamaraБрој на мислења : 41
Registration date : 2008-11-08

Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitimeНед Дек 14, 2008 1:09 am

sto si ti za mene???

--------------------------------------------------------------------------------

Sto si ti za mene????

Pekol i raj,

pocetok i kraj

Ete toa si ti !

Mesto kade sto pocnuvaat moite sonovi;

i moeto sonce i moeto utro.

Neznost i grubost,

razum i ludost.

Ete toa si ti !

Sreca sto niz prsti mi bega,

rat i mir,

koj sto dusata mi ja stega

I utro i noc,

slabost i moc.

Ete toa si ti !

Radost i taga,

nekogas i sega.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Љубовни текстови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни текстови   Љубовни текстови Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовни текстови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Уметности :: Литературна секција-
Отиди до: