CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Хороскоп

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Нед Ное 16, 2008 2:16 pm

Изгледа треба да почнам да верувам малце повеќе во хороскопот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Нед Ное 16, 2008 7:23 pm

Да да сигурно редно е да почнеш да веруваш малку и во хороскопот SmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Нед Ное 16, 2008 9:23 pm

Абе како треба да биде така ќе е ... ни хороскоп ништо нема да ти каже што како ќе ти е во животот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Ное 17, 2008 3:56 pm

а знајте што ме нервира во хороскопот? Животниот мислам...секогаш го читам она што веќе го знам за себе и вршам споредби дали е навистина така како што пишува хахха никогаш не дознавам ништо ново Smile

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Ное 17, 2008 4:00 pm

Стварно бе во право си
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Ное 17, 2008 8:34 pm

ја верувам само во неделниот хороскоп,а за животниот хороскоп за ваги пишува дека жените ваги многу брзо се мажат..пупупу
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Дек 01, 2008 7:10 pm

Сега ќе ви пратам уште еден хороскоп, кој лично мене многу ми погоди. Египетскиот хороскоп. Повелете во другата тема..

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Дек 01, 2008 7:11 pm

[G]irL4[E] напиша:
Сега ќе ви пратам уште еден хороскоп, кој лично мене многу ми погоди. Египетскиот хороскоп. Повелете во другата тема..
хмм .. египетски ... ај сега ќе видам таму дали ми имат погодено барем нешто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Вто Дек 02, 2008 9:55 pm

ја у хороскоп сум девица али искрено да ви кажам уопште не веруем у такви глупости Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Сре Дек 03, 2008 1:34 pm

зашо бе?

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Сре Дек 03, 2008 1:35 pm

пошо никогаш тоа што ми го напишале не било точно Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Сре Дек 03, 2008 1:36 pm

како така бе ццц Smile можда имаш право. некогаш не е се за верување хехехе мене во главно ми погодува се.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Нед Дек 07, 2008 10:31 pm

50-50 верувам во хороскоп
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Дек 08, 2008 11:54 pm

Јас постојано си читам али онака не дека верувам..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Вто Дек 09, 2008 12:12 am

Интересно е да читаш ... демек ај да видиме како ќе ни биде у љубовта, среќата бла бла
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Чет Дек 11, 2008 9:17 pm

женска работа...и ако им пише дека петок им е среќен ден одма лилааа мора да се искочи у град

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пет Дек 12, 2008 2:50 pm

Иво напиша:
женска работа...и ако им пише дека петок им е среќен ден одма лилааа мора да се искочи у град
од кај си сигурен дека е така ? Surprised
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пет Дек 12, 2008 7:31 pm

јас прво читам,памтам па после гледам дали е точно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пет Дек 12, 2008 10:42 pm

Со телото покажете кој хороскопски знак сте


Освен
по психичките карактеристики, астролошките знакови се препознаваат и по
изгледот и по карактеристичното држење. Говорот на телото тесно е
поврзан со четирите основни елементи – оган, земја, воздух и вода – под
чие влијание се сите Зодијачки знакови.

Оган

Овен

Пристапот
им е самоуверен и одлучен. Овновите се енергични, сигурни и среќни,
соговорникот го гледаат во очи и без извинување го прекинуваат во
зборувањето. Секогаш се туркаат пред другите, одат со брзи и остри
чекори, често со главата нанапред.

Лав

За себе создаваат
слика на возвишеност, посебност и авторитет. Нивниот истенчен смисол за
убаво се очитува на страста со која се грижат за своето тело. Убавината
на мажите Лавови, кој има скоро манијакална потреба да биде во одлична
кондиција, пропорционална е со неверојатната сензуалност за жените од
тој знак.

Стрелец

Можат да бидат необично убави, држењето
им е право, зрачат со ведрина, самодоверба и безгрижност. Благодарејќи
на неодоливата привлечност и скоро животинскиот инстинкт, многу Стрелци
се протагонисти на љубовта на прв поглед. Кога некој ги привлекува,
покажуваат отвоена потреба за негова близина и допир, дури и на јавни
места.

Земја

Бик

Од
знаковити и речити погледи до мрштење, од сини брчки околу усните до
подигнати веѓи – говорот на лицето на припадникот на овој знак е
тајната на говорот на телотот. Биковите со своите движења и гестови
едвај допуштаат да се покаже нивната сензуалност и еротичност, ако веќе
не постои интуитивно просудување.

Девица

Гестови и мимики
често се сведени на минимум, но она што се гледа доволно зборува. Колку
и да се трудат, понекогаш сепак неможат да ја сокријат внатрешната
нервоза поради која тупкањето и копањето по косата ја разбиваат
извежбаната воздржаност и мирен поглед. Што се поуспешни, емотивно се
постабилни, а движењата им се посигурни и посмирени.

Јарец

Движењата
им се војнички извежбани, но ако јарецот долго го посматраме,
забележуваме промена во држењето кога ќе се појави некој кој му се
допаѓа. Тогаш неговата усредоточеност слабее, па наместо да го впива
секој збор од разговорот, бара да му се повторат последните зборови.
Настаните поврзани со кариерата влијаат на промената на држењето и одот.

Воздух

Близнаци

По
говорот на телото, тие се едни од најговорливите. Брбливи се и
љубопитни, весели и духовити, живи и некротливи, а со рацете кажуваат
многу како и пантомимичарите. Преместувањето од нога на нога, потребата
постојано нешто да држат или ги прекрстуваат рацете, како и врцкавиот
поглед, кажуваат дека и во најмирните ситуации се вистински деца на
својот владетел, немирниот Меркур.

Вага

Жените Вага
испраќаат заводливи, но не и вулгарни пораки, а и мажот на посебен
начин ќе даде до знаење дека ја забележил секоја жена што поминала
покрај него. Привлекувањето на внимание од спротивниот пол е клуч на
разбирањето на говорот на телото на една Вага – таа сака да се допадне!
Мажот е жив и отворен, а жените пококетни, дистанцирани и насмеани.

Водолија

Сталожената
ладнокрвност на мажот Водолија, кој повеќе не е во најмладите години, е
резултат на некогашните способности на истражување на мислите и
чувствата со бурни гестикулации. Жената Водолија во зрели години зрачи
со мир и толеранција, како контраст на бунтовното држење во младоста.

Вода

Рак

Нината
воздржаност и внимание укажуваат на посвесна потреба на разбивање на
околопот, кој е резултат на несигурноста. Во жената Рак сензуалноста
може да се открие со менување на тонот на говорот, цврстите стисоци со
раката, долгите погледи и невоздржани воздишки во најинтимните моменти.

Шкорпија

Говорот
на телото им е непосреден, а сепак таинствен. Начинот на кој се движат
ја издава својата состојба на духот. Во напнатите ситуации усните им се
стиснати, а погледот упатен во непозната насока. Ако за некој може да
се каже дека убива со поглед, тогаш тоа се припадници на овој знак!

Риби

Динамиката
и отвореноста во пристапот кон другите поврзани се со неспособноста да
останат мирни и постојани, дури и кога за тоа им се пружа прилика.
Несигурноста и потребата за сродна душа ги тераат на комуникација и со
потполно непознати личности. Гестикулацијата не им е претерана, туку
згодна и симпатична. Кога се расположени, Рибите весело гестикулираат,
а кога не се, тешко им е да им направите и најмало движење со раката.

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
b1g-b3n1

avatar

Male Број на мислења : 70
Age : 28
Локација : C:\WINDOWS\system32\Macedonia\Skopje\Cair\Topansko Pole...!!!
Registration date : 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Саб Дек 13, 2008 6:22 am

ВОДОЛИЈА 06.02.1990 Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vizito.net & http://dizajnkreativ.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Саб Дек 13, 2008 3:40 pm

Ауу значи убивам со погледот хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пон Дек 15, 2008 9:29 pm

Жените Вага
испраќаат заводливи, но не и вулгарни пораки
хх
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
b1g-b3n1

avatar

Male Број на мислења : 70
Age : 28
Локација : C:\WINDOWS\system32\Macedonia\Skopje\Cair\Topansko Pole...!!!
Registration date : 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Пет Дек 19, 2008 4:29 am

Водолија

Сталожената ладнокрвност на мажот Водолија, кој повеќе не е во најмладите години, е
резултат на некогашните способности на истражување на мислите и
чувствата со бурни гестикулации.


Циркуси да се скинеш од смеење хахаха Very Happy хахахаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://vizito.net & http://dizajnkreativ.com
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Вто Дек 23, 2008 4:26 pm

во последно време се што ми пишува во хороскоп е вистина!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Вто Дек 23, 2008 4:30 pm

не ми е јасно како на тебе баш секогаш ти се погодува
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   

Вратете се на почетокот Go down
 
Хороскоп
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: