CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Вашиот надимак

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 12:42 am

хаха ајде нека ти наздравје надимакот,љуки
иначе соте си е соте,

порано ме викаа и гаги демек нагалено од ганстер Very Happy

а мене може други надимаци да ми ставите,таличниот том хахаха на пример може и маркитос geek а може и џокер jocolor

па ајде давајте мислења за мене,баш ме интересира дали има некој интересен надимак од овие што ги набројав или ќе бидете креативни па сами ке ми дадете уште некој надимак

позз френдови
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 12:43 am

најмногу ти доликува џокер ... одма кога ќе ја видам сликата веднаш ме потсеќа на jocolor
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivan4e

avatar

Female Број на мислења : 111
Age : 30
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 11:24 am

mene me vikaat ivi...ivan4e.... a najcesto male4ko ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
??????
ГостинПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 11:27 am

хехе малечко па може ајде малечко се усволува како твој надимак, а диме тебе мозе и џукер да те викаме хехе позз
Вратете се на почетокот Go down
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 11:35 am

Најчество ме викаат мало или плавуша...затоа и се потпишав плавушка да им исполнам желба...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 4:10 pm

Значи одиме вака :

S0tE - Лашко
Dimce* - џокер
Lover20 - љуки
ivan4e - малечко
Plavuska - Плавуша
Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Plavuska

avatar

Број на мислења : 394
Registration date : 2008-10-23

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 4:32 pm

Маја се викам инаку за тие што не знаат..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:01 pm

hmmmmmmmmmm imam mnogu prekari ivan4e, ivili, vampir4e pa sega vie odberete kako ke me vikate na forumov pozz


Последната промена е направена од ivana на Чет Окт 30, 2008 6:02 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:02 pm

инаку мн убо име имаш иикикии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:02 pm

хаха вампирче Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:05 pm

може јас да те викам Ивче ? хехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:11 pm

MOZE Smile dogovoreno vikaj me iv4e Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:14 pm

ајде нека биде ивче ... ама ивче ќе те молам правилата да си ги прочиташ првин Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:17 pm

Задолжително !! хехе поздравче
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
ivana

avatar

Female Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Skopje - Cento
Registration date : 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 6:49 pm

ок обавезно хехехе позз
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 7:05 pm

Фала Smile Позз
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Чет Окт 30, 2008 9:44 pm

Мене како ме викаат...никако посебно хехе. Магде ме викаат сите, Маги понекогаш и така...

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 9:51 am

надимак од иво...па некои ме викаат иве..како на пример девојка ми,баба ми ,,другарите у школо се ребраат за тоа..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 11:34 am

Иво , убо име брату хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 2:43 pm

Тие кратките повеќе ми се допаѓаат Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S0tE

avatar

Male Број на мислења : 547
Age : 26
Локација : Prilep
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 4:08 pm

аха и мене
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://sotezs7.hi5.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 24
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 4:12 pm

Па сите оние кои си имаат долги имиња ги викаме наскратено
на пр. Александар - Аце
Димитар - Дими, Диме
и така ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 22
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Пет Окт 31, 2008 4:54 pm

епа убаво е да имаш надимак,ама не некој глупав што паднал од марс..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Саб Ное 01, 2008 1:00 pm

Обично не паѓаат од Марс ама никад не се знае хехехе

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dimce*

avatar

Male Број на мислења : 431
Age : 30
Локација : Skopje(Topansko city)
Registration date : 2008-10-20

ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   Саб Ное 01, 2008 3:09 pm

надимакот принц го добив од таа старата адреса принц_димитар хаха и така од тогаш ме завикаа,а незнам ни како ми текна да ја направам тааа адреса,инаку го ка ти како се викаш ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dime-top.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вашиот надимак   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашиот надимак
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Живот :: Општи муабети-
Отиди до: