CoolZone

кул форум за кул луѓе
 
HomeHome  CoolzOne PortalCoolzOne Portal  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Промена на поддршката
Сегашна поддршка:
Latest topics
» Imitrex Cluster Headaches
Чет Aвг 04, 2011 3:47 pm by Гостин

» Buy generic cialis online now
Чет Aвг 04, 2011 2:44 pm by Гостин

» Oncologists Not Providing Enough Information About Palliative Care
Чет Aвг 04, 2011 11:12 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico in italia disfunzione erettile
Чет Aвг 04, 2011 9:52 am by Гостин

» Comprare Viagra. viagra generico differenze
Чет Aвг 04, 2011 7:11 am by Гостин

» Dating mount sterling. Dating line new york 20.
Чет Aвг 04, 2011 2:54 am by Гостин

» Homoepathic Medicines And Treatment
Чет Aвг 04, 2011 2:00 am by Гостин

» casino poker video
Сре Aвг 03, 2011 3:56 pm by Гостин

» мобимет знакомства
Сре Aвг 03, 2011 12:43 pm by Гостин

» Wellnigh as cut-price as files
Сре Aвг 03, 2011 12:18 pm by Гостин

Top posters
Go Ka (2188)
 
[G]irL4[E] (1887)
 
Иво (711)
 
@komita@ (690)
 
Ane (624)
 
S0tE (547)
 
Dimce* (431)
 
Plavuska (394)
 
viktor_mak (180)
 
ivan4e (111)
 

Share | 
 

 Операција Триумф

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Нед Дек 07, 2008 10:38 pm

да...ама оној бабаја нека излезе..ме нервира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 09, 2008 12:09 am

Ane напиша:
да...ама оној бабаја нека излезе..ме нервира
eeejj немој ти да зборуваш за аднан лошо Evil or Very Mad
само што ја испеа својата песна т.е Пратим те - Тоше
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor_mak

avatar

Male Број на мислења : 180
Age : 26
Локација : Скопје, Македонија
Registration date : 2008-12-02

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 09, 2008 3:56 pm

Go Ka напиша:
Ane напиша:
да...ама оној бабаја нека излезе..ме нервира
eeejj немој ти да зборуваш за аднан лошо Evil or Very Mad
само што ја испеа својата песна т.е Пратим те - Тоше
...и тоа дел испеа и на Македонски Wink
иначе педе*чено даниел пак пројде бе гад одвратен. тешки врски има типот.
наредна гала ќе испадне Вукашин Sad
иначе реално гледно Сајко вчера лошо испеа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.tosefans.com
Иво
Админ
Админ
avatar

Male Број на мислења : 711
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 09, 2008 4:04 pm

Go Ka напиша:
Ane напиша:
да...ама оној бабаја нека излезе..ме нервира
eeejj немој ти да зборуваш за аднан лошо Evil or Very Mad
само што ја испеа својата песна т.е Пратим те - Тоше
Попиздувам коа некој пробува да го копира тоше..едноставно беше како расипан грамофон дечкото што ја пееше..сељак невиден

_________________
ако имате срце,ако сте хумани и ако го сакате Тоше и неговото дело потпишете се на следнава страна..

http://www.petitionspot.com/petitions/tosep
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://coolzone-mk.aforumfree.com
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 09, 2008 4:05 pm

viktor_mak напиша:

...и тоа дел испеа и на Македонски Wink
иначе педе*чено даниел пак пројде бе гад одвратен. тешки врски има типот.
наредна гала ќе испадне Вукашин Sad
иначе реално гледно Сајко вчера лошо испеа.
Абе супер беше Вукашин, Аднан.. А за Сајко сите гласаат според изгледот. Игор беше исто така супер. Ана требаше да си отиде. А Никола да останеше.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Дек 12, 2008 7:46 pm

аднан ме нервира и нема да го сменам мислењето
е за никола не е фер!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
@komita@
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 690
Age : 27
Registration date : 2008-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Дек 12, 2008 8:52 pm

ни сајко ни аднан ни незнам кој не ме интересира само МАКЕДОНИЈА т.е. на Александар еееееее само напред и уште победи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Дек 12, 2008 10:53 pm

еее да да SmileSmile македонија македонија најдобри сме бе Smile

Ама не е фер што го номинираа убавецот Никола...Sad

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Дек 13, 2008 12:39 am

Секако дека на крајот ќе излезат сите ... а ќе остане Александар или Даниел во битка и овде Игор може да вмеша прсти


Инаку последната вест
Се бара замена за Марина!


Марина Туцаковиќ, авторка на многубројни стихови од хитовски песни и членка на жирито на емисијата Операција триумф, потврдила дека нема да се врати во шоуто, јави хрватскиот портал Индекс. Се шпекулира оти продукцијата ќе ангажира нов, трет, член на жирито.

Туцаковиќ е на работ на нервен слом поради смртта на синот и нема сили да се бори со трагедијата - изјавила за порталот нејзина блиска пријателка. Домот на Марина и нејзиниот сопруг, композиторот Фута Радуловиќ, го посетиле голем број музички ѕвезди: Горан Бреговиќ, Здравко Чолиќ, Цеца Ражнатовиќ, Лепа Брена, Џеј, кои им изразиле сочувство за големата трагедија. Како што дознаваме, меѓу нив била и Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески, која со Марина ги врзува осумгодишно пријателство.

Туцаковиќ ги направи сите текстови на српски јазик за албумот Ако ме погледнеш во очи, кој македонската музичка легенда го издаде во 2002 година – пренесува Дневник.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пон Дек 15, 2008 9:46 pm

леле испадна сајко...не фер па..е веке не гледам ОТ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Дек 19, 2008 6:04 pm

Како бре ... Вукашин пее многу подобро мислам
А овој пат не би сакала да си оди Соња бидејќи е паметна, разумна, добра
но знам дека тоа и е последната недела во куќата
за жал сите мора да си одат за на крај да останат само 2ца
Сакам да ги номинираат Даниел и Ана и веќе да си одат еднаш
па на крај да останат Игор, Ацко, Аднан, Нина
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 23, 2008 4:42 pm

јас сакав да остане соња,ама ништо..живот..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 23, 2008 5:24 pm

Се знаеше дека ќе си замине Соња... Сега не верувам дека Хрватите ќе го остават Игор на цедило и Вукашин ќе си замине
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Сре Дек 24, 2008 7:15 pm


Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Дек 26, 2008 12:50 am

Се знае кој е the boss Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ane

avatar

Female Број на мислења : 624
Age : 21
Локација : Скопје,Т0панск0
Registration date : 2008-10-19

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Саб Дек 27, 2008 10:20 pm

од далеку се гледа..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Вто Дек 30, 2008 5:22 pm

Ane напиша:
од далеку се гледа..
Да не се намерно така наредени ? Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
[G]irL4[E]
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 1887
Age : 25
Локација : pred PC ;)
Registration date : 2008-10-25

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Сре Јан 14, 2009 3:17 pm

Ane напиша:
аднан ме нервира и нема да го сменам мислењето
е за никола не е фер!

Колку и да те нервира, прво местио грабна.

Аце, срценце, заврши трет ама се чувствува како победник!

_________________
У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Go Ka
Модератор
Модератор
avatar

Female Број на мислења : 2188
Age : 23
Локација : Струмица
Registration date : 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   Пет Јан 16, 2009 10:51 pm

Кој е победник ? Да чујам Razz
АДНАН СЕ РАЗБИРА

Иако Алекс е Тхе бест Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Операција Триумф   

Вратете се на почетокот Go down
 
Операција Триумф
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
CoolZone :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до: